Vitamín C: 5 pozitívnych účinkov na pokožku

Vitamín C sa uvádza ako jedna z najlepších zložiek starostlivosti o pleť. Má viacero funkcií a je klinicky dokázané, že má mnoho...

Využite výhody kolagénu počas tejto jesene

 
Pre mnohých z nás je v živote len málo príjemnejších období ako chladná jeseň. Jesenné mesiace však mnohým prinášajú šťastie, tekvicové dobroty a oslavy Halloweenu.

Všetkým dovolenkovým radovánkam však môže prekážať jedna vec: kožné problémy. Ako sa mení počasie, je ideálny čas zamerať sa na zlepšenie zdravia našej pokožky. Vstúpte do sveta Collagen+! S proteínovým doplnkom stravy zaistíte, že vaša pokožka bude mať aj túto sezónu najväčšiu šancu zostať čistá a zdravá. Povedzme si prečo!
 
Špeciálna úloha kolagénu v starostlivosti o pleť

Väčšinu času, keď myslíme na starostlivosť o pleť, myslíme na produkty aplikované na pleť. A tie majú naozaj dôležitú úlohu v našej rutine – ale starostlivosť o našu pokožku v skutočnosti začína tým, čo dávame do tela.

Mnoho potravín podporuje zdravú pokožku a existujú doplnky výživy, ktoré môžu poskytnúť ďalšiu pomoc – ako napríklad naše kapsuly SkinCapsule CLEAR+, HYDRATE+ a BRIGHTEN+. Správna strava a užívanie doplnkov poskytne vášmu telu živiny a vitamíny, ktoré potrebuje na udržanie zdravej pokožky. Ale čo proteíny? Tu prichádza na rad kolagén. Ako najhojnejšia bielkovina v tele je zodpovedná za mladistvý vzhľad pokožky, pružnosť a jemnosť. Vieme predsa, že za elastický, kyprý a hladký vzhľad 20-ročnej pleti vďačíme kolagénu.

Je potrebná náhrada kolagénu?

Možno si stále myslíte: „Je to v poriadku tak, ako to je!“. No s odpoveďou sa neponáhľajte. Aj keď sa tento proteín nachádza v tele v pomerne veľkom množstve, nie je naozaj dlhotrvajúci. Po 20. roku života sa produkcia kolagénu v tele znižuje o 1 % ročne. Spočiatku je táto informácia dosť deprimujúca. Ale nemusí! Riadime sa mantrou nášho zakladateľa, Dr. Marca Ronerta: „Age later” čiže „Starni neskôr“. Kolagén – a najmä naša receptúra Collagen+ – vám v tom môže pomôcť. Užívanie kolagénového doplnku stravy dokáže zázraky.
 
Účinky kolagénu

Počas klinických testov tí, ktorí konzumovali 450 mg kolagénu+ denne počas štyroch týždňov, získali mladistvejší vzhľad. Účastníci pozorovali redukciu vrások a jemných vrások, ako aj rovnomernejší tón pleti. Vo všeobecnosti kolagén podporuje zdravie pokožky, vlasov a nechtov, zmierňuje bolesti kĺbov, zabraňuje strate kostí, zvyšuje svalovú hmotu, podporuje zdravie srdca a mnoho ďalších výhod. Pokiaľ ide o náš vzorec, účinky sú ešte silnejšie. Vďaka patentovanému použitiu recyklovanej vaječnej škrupiny je vegetariánsky Collagen+ účinný aj v iných aspektoch. Na začiatok má všetkých deväť aminokyselín, zatiaľ čo vo verziách na báze rýb a hovädzieho mäsa jedna chýba. Vaječné škrupiny majú mnoho ďalších výhod, vrátane živín, ktoré stimulujú syntézu kolagénu v pokožke, podporujú štrukturálne zložky spojivového tkaniva a pomáhajú pri oprave tkaniva.
 
Aké sú výhody kolagénu?

V podstate je to kľúč k holistickej starostlivosti o pleť – perfektná kombinácia pre chladnú, sychravú zimu a diétnu výzvu sviatočných maškŕt. Z produktu Collagen+ si však môžete vyrobiť aj pochúťky. Svojou jemnou vanilkovou príchuťou sa perfektne mieša napr. Do nápojov z tekvice. Prečítajte si aj naše recepty na kolagén!

Takto to robíme: 6 halloweenskych receptov na kávu

Halloween je ideálny čas na experimentovanie so skvelými receptami....

Prečo celebrity milujú kolagén (a prečo by ste mali aj vy)

Vždy radi čítame novinky celebrít, či už ide o najhorúcejšie klebety, najlepšie nové trháky alebo hudobné skladby. Zisťovanie o trendoch a produktoch v oblasti krásy a wellness je samozrejme tiež na prvom mieste nášho zoznamu kuriozít. Prečo? Pretože celebrity milujú míňať na testovanie a skúšanie najnovších a najlepších produktov. A niekedy novinka, o ktorej všetci hovoria, zostáva natrvalo. Kolagén je tiež taký. Už roky je obľúbený u mnohých, možno ho máte aj doma. Prečo však celebrity obľubujú kolagén? Máme odpoveď...
 
Krásni dobrodinci

Možno sa pýtate, kto presne vám hovoril, ako veľmi je posadnutý kolagénom. Podľa rozhovorov a správ sú všetci od Kardashianiek cez Jennifer Aniston až po Victoriu Beckham veľkým fanúšikom tohto doplnku stravy. Všetci ľudia sú krásni, bez ohľadu na vek! Ak je však cieľom nášho zakladateľa, Dr. Marca Ronerta, zostarnúť neskôr, určite nezaškodí nasledovať príklad celebrít. Aniston a Beckham stále vyzerajú ako keď mali 20 rokov a Kardashianky sú známe svojim kyprým a mladistvým vzhľadom.

Možno je toho dôkazom samotný prášok? Tu sú vlastnosti, ktoré majú celebrity, ktoré chvália kolagén ako jednu z najtrvalejších kozmetických a wellness ingrediencií.
 
Prečo známe osobnosti volia kolagén

V prvom rade preto, že ide o dokonalé riešenie v každom ohľade – nemá žiadne nevýhody. Mnoho ľudí predpokladá, že celebrity sa vo všetkom spoliehajú na plastických chirurgov. Ale nikto nechce ísť pod nôž, keď je iná možnosť. Navyše, niekedy je ich program taký nabitý, že len málokto má čas na plastické operácie a rekonvalescenciu.

Preto majú radi kolagén. Ide o menej invazívny, ale super účinný spôsob, ako si jemne udržať mladistvý vzhľad. Prečo?
Kolagén robí veľa dôležitých vecí – napríklad zabraňuje úbytku kostnej hmoty, zvyšuje svalovú hmotu, podporuje zdravie srdca a zmierňuje bolesti kĺbov – ale tiež zlepšuje zdravie pokožky, vlasov a nechtov. Proteíny sú totiž zodpovedné za pružnosť a jemnosť pokožky. Keď s pribúdajúcim vekom vidíme stratu mladistvej plnosti tváre, je to preto, že produkcia kolagénu klesá. V skutočnosti po 20. roku života klesá produkcia kolagénu v tele o 1 % ročne.
 
Riešenie pre famózne mladistvú pleť

Ak chcete bojovať proti prirodzenému poklesu produkcie kolagénu, urobte to, čo robia celebrity! Celebrity milujú kolagén, pretože je to dlhodobé a udržateľné riešenie poklesu produkcie kolagénu, ktorý prichádza s vekom. Našťastie si tieto výhody môžete užívať aj vy. Ak sa nás pýtate, Collagen+ je najlepšie možné riešenie. S tromi typmi kolagénu a všetkými 9 aminokyselinami prekonáva rybí kolagén a hovädzí kolagén a ponúka kompletné, revolučné riešenie.

Je tiež vegetariánska (s použitím recyklovaných vaječných škrupín), vyrobená s prírodnými arómami, neobsahuje GMO zložky, je bezlepková a neobsahuje cukor. Sme si istí, že Collagen+ bude jednou z najobľúbenejších- u celebrít, no môžete ich dokonca aj vy predbehnúť!
Na Instagrame už môžete vidieť, že Kathy Hilton je jednou z našich prvých celebrít.

Kathy Hilton

Ak si objednávate pre seba, podeľte sa s nami o svoje myšlienky na sociálnych médiách: #CollagenWithoutCompromise!
 

Ničitelia mýtov: Vrhanie svetla na priemysel kolagénu

Áno, čítate ten podnadpis správne... a my vieme, fuj. Nikdy nie je zábavné uvedomiť si, že produkt, ktorému ste dôverovali, bol falošne inzerovaný. Bohužiaľ, to je prípad mnohých – ak nie všetkých – iných vegetariánskych kolagénov na trhu. Mýtus, ktorý šíria? Že ich vegánsky alebo vegetariánsky kolagén je dokonalou alternatívou k hovädzím a morským receptúram. Tu v spoločnosti Hush & Hush, Collagen+ toto riešenie dosahuje. Ale je to jedna z prvých, ktorá to robí. Ostatné produkty predávané ako vegánske alebo vegetariánske kolagény sú v skutočnosti len peptidy a iné posilňovače. Poďme sa o tom porozprávať.

Po prvé, čo sú to peptidy a ďalšie posilňovače v kolagénových produktoch?

Peptidy sú reťazce aminokyselín, ktoré tvoria stavebné kamene bielkovín. V kontexte kolagénu sú boostery zložky, ktoré pomáhajú telu spracovať a/alebo vyrobiť kolagén. Medzi ne často patrí vitamín C a zinok.
Z vyššie uvedeného dôvodu môžu byť prospešné ako peptidy, tak aj iné boostery. Môžu vám pomôcť čo najlepšie využiť kolagén. V skutočnosti však nie sú kolagénom.
Faktom je, že až donedávna (ehm, Kolagén+) nebolo možné vyrobiť skutočný vegetariánsky doplnok kolagénu. Stále nie je možné urobiť úplne vegánsky. Kolagén sa v rastlinách prirodzene nevyskytuje, takže jediný spôsob, ako si ho doplniť, je živočíšnymi produktmi.
Kolagén+ je revolučný, pretože naši vedci našli spôsob, ako využiť kolagén nachádzajúci sa vo vaječných škrupinách. Hra sa zmenila.

Čo skutočne získate s vegánskymi alebo väčšinou vegetariánskymi kolagénmi

Ako sme už povedali, peptidy a iné posilňovače môžu byť skvelým doplnkom vašej rutiny. Problém spočíva v zavádzajúcom marketingu. Zatiaľ čo niektoré značky označujú svoje produkty správne, s veľavravnosťou ako „Collagen Peptides“ alebo „Collagen Booster“, iné majú neetický prístup k svojim vegánskym alebo vegetariánskym kolagénom. Keď je na fľaštičke napísané: „Rastlinný kolagén“, ale zoznam zložiek obsahuje iba veľa peptidov a vitamínov, je to ako trik, však?
Našťastie tu nie sú žiadne triky, ale iba maškrty! Nielenže Collagen+ obsahuje skutočný kolagén. Obsahuje tiež všetkých deväť esenciálnych aminokyselín a ďalšie posilňovače.

Zobrať so sebou

Zatiaľ čo vegetariánske kolagény, ktoré sú v skutočnosti peptidy a iné posilňovače, môžu podporiť prirodzenú produkciu a spracovanie kolagénu vo vašom tele, skutočných riešení je len málo.
Ak chcete doplniť skutočný kolagén, budete chcieť použiť Collagen+. Nie je to len preto, že